Haber

AK Partili Türkeş ittifakları eleştirdi, Oğan tweet attı

14 Mayıs’ta yapılan seçimlerde AK Parti Ankara 1. Bölge 1. Adayı Tuğrul Türkeş milletvekili seçildi.

Türkeş, Twitter hesabından “Cilalı ‘Nişler’, ‘Yanlışlık Yapmak ve Seçim Sonrası Türk Milliyetçiliği’ başlıklı bir yazı yazarak seçim sonuçlarını paylaştı.

Türkeş, yazısında, “Herkesin bildiği gibi Milliyetçilik, 21. yüzyılın başından günümüze kadar tüm dünyada yükselen bir değerdir. Türkiye’nin 14 Mayıs 2023 seçimlerine hazırlığının son yılındaki siyaset sahnesinde, hatta son 6 ayda ‘şehir’ olarak tasvir edilen her iki bina da bu gerçeği yalanladı ve ‘niş’ binalardan yardım istedi. dışarının önerdiği şey ya da üzerlerindeki spot ışığı ya da günlük sokak siyasetindeki popülerlik.

Cumhurbaşkanlığı adayı Sinan Ogan’a oy verenlerin gerekçelerinin dikkat çekici olduğunu belirten Türkeş, “Sonuç olarak bu seçimin tek ve gerçek kazananı Türk Milliyetçiliğidir. Tasvir etmeye çalıştığımız yapılar derlenip bir araya getirilebilirse; mesela bir ‘Lig’ çatısı altında bir sonraki seçimlerde birinci parti olabilir ve seçimin galibi Türk milliyetçiliğine değer veren ve önemseyen, temiz kadrolarına imkan sağlayan yapı olacaktır. Kısacası önümüzdeki seçimin kazananı Türk milliyetçiliğidir” dedi.

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan da Türkeş’in yazısını Twitter hesabından paylaştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu