Haber

Alman Bosch, Çin’in Suzhou Şehrinde Ar-Ge ve Üretim Tesisi Açtı

NANJING, 27 Mart (Xinhua) — Almanya’nın Bosch Kümesi, Çin’in doğusundaki Jiangsu eyaleti Suzhou’da yeni güçlü araçlar için temel bileşenler ve otomatik sürüşe yönelik Ar-Ge ve üretim tesisinde Cumartesi günü temel attı.

Toplam 1 milyar ABD dolarını aşan yatırımla proje, yeni güçlü araç ana bileşenlerinin ve otonom sürüş için birçok temel teknolojinin Ar-Ge ve üretimine odaklanacak. Projenin, Jiangsu’nun otomobil endüstrisinin dönüşümüne ve yenilikçi gelişimine katkıda bulunması bekleniyor.

Küresel bir otomobil teknolojisi ve hizmetleri tedarikçisi olarak Bosch, Jiangsu ile güçlü bir işbirliği temeline sahiptir. Suzhou Parti Başkanı Cao Lubao, yeni projenin lansmanının Bosch’un Çin pazarının geleceğine ve Suzhou’nun gelişimine olan güvenini gösterdiğini, bunun da Suzhou otomobil endüstrisinin destekleme kapasitesini ve temel rekabet gücünü artırabileceğini söyledi.

Jiangsu’da 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Bosch Kümesi, eyalette 10’dan fazla işletme geliştirdi. Bosch Yönetim Konseyi Lideri Stefan Hartung, Çin pazarının geleceği konusunda iyimser olduklarını ve endüstriyel yatırım, teknolojik araştırma ve yetenek geliştirmeyi güçlendirmeye devam edeceklerini belirtti.

egirdir-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu