Ekonomi

Barclays, küresel makro hedge fonları ve CTA’lar arasındaki düşüş eğilimine dikkat çekti

Barclays tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, küresel makro hedge fonları ve Emtia Ticaret Danışmanları (CTA’lar), hisse fiyatlarının düşeceği beklentisiyle hisse senetleri üzerinde düşüş yönlü bir duruş benimsedi. Duyarlılıktaki bu değişim, 10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisinin %5 civarına yükselmesiyle tetiklendi.

düşüş eğilimi, S&P 500 Bu aynı zamanda Temmuz ayından bu yana yaklaşık %9’luk bir düşüşe de yansıyor. CTA’ların ABD teknoloji stoklarındaki açık pozisyonlarını önemli ölçüde artırmış olması, sektöre yönelik daha geniş bir olumsuz görünüme işaret ediyor.

Bu fonlar, ABD hisse senetlerinin yanı sıra ABD Hazine tahvilleri, Japon Devlet Tahvilleri (JGB’ler) ve Alman Bund’ları gibi diğer varlıklar üzerinde de düşüş yönlü bir görünüm sürdürüyor.

Mevcut piyasa koşullarına ve hisse senedi ve tahvillere ilişkin artan karamsarlığa rağmen bu fonlar petrolde yükselişini sürdürüyor. Bu farklılık, mevcut küresel piyasaların karmaşıklığını ve ileriye dönük varlık performansına ilişkin farklı görüşlerin altını çiziyor.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu