Haber

Bursa Osmangazi Adliye Kavşağı törenle hizmete açıldı

Merve ÖZDEMİR ÇEVİK – Herkes Duysun / BURSA (İGFA) –11 Eylül Bulvarı’ndaki Buttim İş Merkezi, Bursa Yeni Adliye, Bursa Büyükşehir Belediyesi ek hizmet binası ve İstanbul Yolu’na araçların dönüşünü sağlayacak kavşağın açılışına Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank da katıldı.

Bakan Varank, açılış törenine yerli ve milli otomobilli TOGG ile geldi.

Programda konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bölge Adliye Mahkemesi’nin gelmesiyle birlikte bölgede trafiğin yoğunlaştığını ve bu nedenle kavşağın kaçınılmaz bir ihtiyaç olduğunu belirtti. Bursa Adliye Kavşağı projesi kapsamında 3 açıklıklı 117 metre, 2 açıklıklı 54 metre uzunluğunda iki köprü ve 3 bin 500 metre bağlantı yolu bulunduğunu belirten Başkan Aktaş, diğer alternatif yolları hatırlattı. Bursa’ya kazandırdıklarını, Adliye Kavşağı’nın Bursa ve Bursa ekonomisine katkı sağlayacağını söyledi. iyi dileklerde bulundu.

Programda konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Öncelikle bu güzel çalışmada emeği geçen her bir kardeşimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Buradaki trafik sıkışıklığını azaltacak olan Adliye Kavşağı’nın Bursa için önemli olduğunu belirtti.

BURSA’YI HEP BİRLİKTE KURACAĞIZ

Bakan Varank, “Vizyon bunları düşünebilmek ve bu yatırımları yapabilmektir” dedi. “Biz hep bu şehirde yapmak derdinde olduk. Kim ne derse desin yolumuza devam edeceğiz. Bakan olarak ben kürsüdeyim ama ilgi arabada. Yolumuza devam edeceğiz” İnşallah sizlerin de desteğiyle sadece Bursa’ya değil Türkiye’ye de kıymetli hizmetler yapacağız’ dedi.

Nisan ayında temeli atılan kavşak, 11 Eylül Bulvarı ile İstanbul Güzergahı’nın ortasındaki fuar caddesi üzerinden alternatif bir güzergah oluştururken, geliş ve gidiş yollarına her iki yönden ulaşımı sağlayacak.

haberdivrigi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu