Ekonomi

Dogecoin’in günlük işlem hacmi nasıl tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı?

Dogecoin’in günlük işlem hacmi, blok zincirinde token ihraç etmek için yeni mekanizmanın tanıtılmasıyla, haftanın başında ortalama on kat zirve yaptı.

BitInfoCharts verilerine göre ağ, Pazar günü 645 binden fazla işlem gördü ve Çarşamba günü prestijiyle hem bitcoinbirlikte LitecoinTürkiye’de yaşanan süreçleri kısa süreliğine de olsa geride bıraktı.

Tarihsel bilgiler dikkate alındığında Dogecoin’in normalde günlük 20 bin civarında işlem gördüğü belirtildi. DRC-20 token standardının 9 Mayıs’ta tanıtılması, ağ etkinliğinin artmasında önemli bir rol oynadı.

Bahsedilen standartlar, geliştiriciler ağ üzerinde token geliştirdiğinde ağ fiyatı olarak tanımlanır. dogecoin( DOGE) aracılığıyla ödeme yapmalarını sağlar.

Bu, Dogecoin’in değerini artırır ve blok zincirinde gelişmiş merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerinin önünü açar.

Eleştirinin merkezinde DRC-20

İşlemlerdeki artışa rağmen DRC-20’nin herkesi memnun edemediği görülüyor. Eleştirmenler, DRC-20’nin ağ tıkanıklığına neden olabileceğini ve standart nedeniyle Dogecoin’in günlük para birimi olarak kullanım amacını azaltabileceğini belirtiyor.

Yüksek fiyatlar ve ağ tıkanıklığı, ağın günlük kullanıcılar için değerli ve yavaş olmasına neden olabileceğinden, topluluk eleştirisi anlaşılabilir. Aynı zamanda bu gelişme benimseme sürecini de yavaşlatabilir.

Örneğin, Bitcoin’in Mart ayında piyasaya sürülen BRC-20 standardı, Bitcoin tabanlı bir mem-coin çılgınlığını ateşledi ve ağda fiyatlar arttıkça ağ tıkanıklığına neden oldu.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

haber-ikizdere.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu