Haber

Gaziemir Belediyesi filosuna taze kan

Gaziemir Belediyesi’nin DMO’dan 6 milyon 918 bin lira yatırımla satın aldığı araçlar hizmete girdi. Önder Halil Arda, “Kredi kullanmadan, nakit olarak yeni araçlar alarak belediyemize öz sermaye kazandırdık. Yenilenen araç filomuz ile hizmet kalitemizi artıracağız.

Göreve geldiği günden itibaren bir dizi tasarruf tedbirini hayata geçirerek belediyenin mali yapısını kontrol altına alan Gaziemir Belediye Başkanı Halil Arda, yarattığı ekonomik kaynaklarla belediyenin öz varlıklarını kazandırıyor. Lider Arda’nın oluşturduğu güçlü finansal yapı sayesinde Devlet Malzeme Ofisi’nden 6 milyon liralık yatırımla 6 Ford Tourneo Courier, Fiat Doblo Kombi, Iveco Günlük İkram Aracı, Ford Pony Kurtarıcı Lowbed, Kubato Küçük Ekskavatör ve Mingnou Yol Süpürme Aracı 918 bin lira belediyede. Satın alındı. Gaziemir halkının görmesi için bir süre Abdullah Arda Meydanı’nda sergilenen araçlar hizmet vermeye başladı.

Ekonomik alanda izledikleri siyaset sayesinde krize rağmen güçlü adımlar attıklarının altını çizen Başkan Halil Arda, “Finansal güvence sağlamak için aldığımız radikal kararlar ve oluşturduğumuz kaynaklarla güçlü bir ekonomik yapı oluşturduk. disiplin. Ülkemizde yaşanan ekonomik krize rağmen attığımız adımlar sayesinde hizmetlerimizin yanı sıra belediyemize nakit para kazandırıyoruz. Son olarak Devlet Teçhizat Dairesi’nden 6 milyon 918 bin bedelle 11 adet yeni araç satın aldık. Araçların tamamını kredi kullanmadan nakit olarak ödedik. Yeni araçlarımızın bakım ve onarım giderleri olmayacağı için bu kalemlerden de tasarruf etmiş olacağız. Güçlenen filomuz ile ilçemize daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz. Yeni araçlarımız ilçemize hayırlı olsun” dedi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu