Ekonomi

Gönüllü kursiyerler depremzedeler için oyuncak yapıyor

Denizli’nin Çivril ilçesinde gönüllü kursiyerler, depremden etkilenen çocukların daha çabuk normal hayata dönmeleri ve travmalarını hafifletmeleri için harekete geçti.

Çivril Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri ve kursiyerleri, çeşitli hayvan figürlerinden ve karakterlerden oluşan el emeği oyuncaklarını deprem bölgesine göndererek çocukların yüzünü güldürmek istiyor. Daha önce Kahramanmaraş’ta depremden etkilenen bölgelerdeki ailelere giysi, nevresim, yastık kılıfı gibi günlük ihtiyaçları diken Çivril Halk Eğitim Merkezi, deprem bölgesinde yaşayan çocuklara oyuncak yapıyor. Sarsılan bölge için başlatılan yardım ve dayanışma kampanyasına erzak, giysi ve ev eşyalarını dikerek büyük destek veren Çivril Halk Eğitim Merkezi müdürlüğü, çocuklar için harekete geçerek farklı boy ve renklerde çeşitli figürlerden oluşan oyuncaklar hazırlamaya başladı.

Depremden etkilenen çocukları bir nebze olsun eğlendirmeye çalıştıklarını belirten kursiyerler, “Arkadaşlarımızla çocuklar için doğal oyuncaklar yapıyoruz. Deprem bölgesindeki çocukların yüzü gülsün, mutlu olsun. Yaşadıklarını unutturabilirsek ne mutlu bize. Umarım bu oyuncakları aldıklarında mutlu olurlar.” Kurs kapsamında hazırlanan nevresim, ev eşyası ve oyuncakların hafta içinde bölgeye gönderileceği belirtildi. – DENİZLİ

haberhorasan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu