Haber

Kayseri ilçelerine modern ulaşım

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kent merkezi ve ilçelerde toplu ulaşımı sağlayan servislerin daha modern, daha konforlu ve yüzde 100 yerli olarak yenileneceğini söyledi. Yıl sonuna kadar 238 yeni servis aracının alınacağını belirten Lider Büyükkılıç, yeni aracın ilk test sürüşünü gerçekleştirdi.

Her alanda olduğu gibi ulaşım alanında da Kayseri merkezini ve 16 ilçeyi daha iyi noktalara taşımak için projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Bu kapsamda Memduh Büyükkılıç, daha konforlu, daha modern, daha kullanışlı ve daha güvenilir yüzde yüz yerli 238 yeni servis aracı için ulaşım kooperatifi ile iş birliği içinde harekete geçti.

Bu kapsamda deneme ve inceleme amacıyla Büyükşehir Belediyesi önüne getirilen yeni hizmet aracında incelemelerde bulunan Lider Büyükkılıç, yeni aracın ilk test sürüşünü de yaptı. Araç içerisinde açıklamalarda bulunan Büyükkılıç, “Daha önceki minibüslerimizle ilgili vatandaşlarımızdan genel bir talep geldi. Koltuk boşluklarının biraz daha geniş olması, köyden gelirken ve çıkışta valizlerimizi koyacak yerimizin olması gibi bir beklenti vardı. Sağolsun Ali abimiz bu konuyla özellikle ilgilendi, bizden destek aldı, ilgili firmalarla görüştük ve bu yönde bir proje üretildi” dedi.

“YÜZDE YÜZ İÇ ANLAYIŞ İLE…”

Başkan Büyükkılıç, tüm ilçe ulaşım kooperatiflerine yeni araçların numune olarak gönderildiğini vurgulayarak, sözlerini şöyle sürdürdü: “İnşallah her kooperatifimize birer numune gönderilmiştir, onlar da inceleyip görüşlerini bildirirler. Vatandaşlarımız ve kaptanlarımızın onay vermesi halinde yeni teknolojisi, havalandırması, iklimlendirmesi, akıllı sistemleri ve yüzde yüz yerlilik anlayışıyla 238 araç uygun fiyata alınacak. Biz de memnunuz. En önemlisi de hem Cumhurbaşkanımızın hem de ÖTV vergisinin yerle bir edildiği bir ortamda şoför esnafımıza böylesi keyfleri yaşatan bir anlayış sergiledi. Cumhurbaşkanımıza, bizi seven ve güvenen vatandaşlarımıza ve bu hizmeti sağlayan kaptanlarımıza teşekkür ediyorum.”

Proje ile yıl sonuna kadar 16 ilçeye 238 yeni aracın kazandırılacağına işaret eden Büyükkılıç, “Bu proje tamamlandığında yıl sonuna kadar 238 aracın yerini alacağız deniyor ama adım atıyoruz. içine girip biraz daha ileriye götürelim ve Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde esnafımıza en güzel hizmeti vereceğiz. En iyi kaliteyi sunacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. İnanç değerlidir, yeter ki ay yıldızlı Türk bayrağımızın altında birlik ve beraberliğimizi koruyalım, bozmak isteyenlere fırsat vermeyerek durmuyor, yolumuza devam ediyoruz.

BAŞKAN BÜYÜKKILIÇ’TAN ALİ KOÇ’A MESAJ

Başkan Büyükkılıç, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ford Otosan Yönetim Kurulu Lideri Ali Koç’tan yerli araçlarla ilgili talepte bulunarak, “Ali Koç’a buradan mesaj gönderelim, rica ederiz” dedi. araçların daha kısa sürede teslim edilmesini sağlamak için bize talimat vermek. . Ford Kayseri’de bu beklentiye cevap versin. Kayseri Büyükşehir Belediyesi bu sıcak ilgiyle bu sempatiyi hizmete çevirsin, araçlarımızı bir an önce versin, bir an önce Kayserililere sağlıklı hizmet versin” dedi.

Binboğa Sarız Nakliyat Kooperatifi Başkanı Ali Daldı, Önder Büyükkılıç’a büyük desteği için teşekkür ederek, “Kooperatifler adına bu projeleri ilk biz gerçekleştirdik, çok çalıştık, kooperatifler olarak bizlerle birlikte olduğunuz için çok teşekkür ediyorum. şimdiye kadar büyük desteğinizle. Bu araçlar 4 yıl sınırsız kilometre garantilidir. Önce Allah’a hamdolsun sonra sizlerin liderliğinde bu şehre daha çok hizmet edeceğiz, sayenizde sayın Cumhurbaşkanım. Her zaman yanımızda oldunuz, yanımızda oldunuz, bu bizim en büyük desteğimiz” dedi.

Konuşmaların ardından aracı kullanan Önder Büyükkılıç, yeni araçlarla daha konforlu ve konforlu bir deneyim yaşandığını söyledi. Büyükkılıç, yeni aracı detaylı inceleyerek Binboğa Sarız Nakliyat Kooperatifi Başkanı Ali Daldı’dan bilgi aldı.

Yeni servis araçları ile bagaj bölümü genişletildi, koltuk orta mesafeleri çift klima, alttan ve üstten yaz-kış ısıtma ve akıllı sistemlerle yüzde yüz yerli olacak şekilde tasarlandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu