Haber

Muhsin Yazıcıoğlu dosyası raftan iniyor: Kanda 3. kez zehir ve karbonmonoksit aranacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nu taşıyan helikopterin düşmesinin üzerinden 14 yıl geçti.

Gazeteci İsmail Güneş, BBP Sivas İl Başkanı Erhan Üstündağ, İl Başkan Yardımcısı Yüksel Yancı, Belediye Meclis Üyesi Murat Çetinkaya ve pilot Kaya İstetepe’nin hayatını kaybettiği kazada sır perdesi hala aralanmadı.

Independent Türkçe’den Cihat Arpacık’ın haberine göre, Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının kazadan önce zehire maruz kaldığı iddialarının ardından helikopter FETÖ’nün talimatıyla ve askeri uçaklar tarafından düşürüldü. Helikopterin BBP ve bazı kritik parçalarının çalındığı, Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nın karbon monoksit ve zehir zehiri olduğunu açıkladığı iddialarının net bir şekilde ortaya çıkması için harekete geçti.

Cumhuriyet Başsavcılığı, Yazıcıoğlu’na ait kan örneklerinin İstanbul Adli Tıp Kurumu 5’inci Adli Tıp İhtisas Kurulu tarafından yeniden incelenmesine karar verdi.

2023’ün ilk haftasında dosyalar ve numuneler Adlı Tıp’a geldi ve inceleme başladı. Avukat Selami Ekici, soruşturma dosyasında “gizlilik kararı” olduğunu söyledi.

Yazıcıoğlu’ndan alınan kan örnekleri daha önce Named Medicine’de iki kez incelenmişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu