Haber

Muş’ta Dereye Düşen İnek İş Makinaları ile Kurtarıldı

Muş’ta dereye düşen inek, 2 buçuk saatlik çalışmanın ardından iş makinesinin yardımıyla kurtarıldı.

Muş merkeze yaklaşık 48 kilometre uzaklıktaki Yukarıyongalı köyünde çiftçilik yapan İbrahim Yaşalak, sabah saatlerinde bir ineğin kayıp olduğunu anlayınca aramaya başladı. İneğini bulamayınca köylülerden yardım isteyen Yaşalak, ineğini köye 1 kilometre uzaklıktaki bir derede buldu. Köylülerin desteğiyle inek alınamayınca Muş İl Özel İdaresi’nden takviye istendi. Olay yerine çağrılan İl Özel İdaresi ekipleri iş makineleriyle derenin önünü açtı, yaklaşık 2 buçuk saatlik çalışmanın ardından ineği düştüğü yerden çıkardı.

Köy sakinlerinden Eyüp Ömür, “İbrahim bize ineğinin kaybolduğunu bildirdi. Yaptığımız aramalar sonucunda ineğin köyün dibindeki dereye düştüğünü fark ettik. Köylüler olarak biz de ulaşabildik. Yaklaşık 7 saatlik çalışmanın ardından ineği düştüğü yerden çıkaramadık. Daha sonra durumu özel idare ekiplerine bildirdik. Ekiplerin yoğun çalışmaları devam ediyor. “Sonuç olarak ineği kepçe ile çıkardık. İnek şu anda ayağa kalkamıyor, biz de kepçeyle köye getirdik.”

İl Özel İdaresi Saha Amir Yardımcısı Mustafa Yaşalak, Yukarıyongalı köyünde dereye ineğin düştüğü bilgisini aldıklarını belirterek, “Ekibin bölgeye yönlendirilerek 2 saatlik çalışma sonucunda , vatandaşın ineğini dereden çıkarıp kepçeyle evine getirdik.” – MUŞ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu