Haber

Okul bahçesindeki etkinliğe imam getirilerek Kur’an-ı Kerim okundu.

İstanbul Şirinevler’de bulunan Şair Zihni Ortaokulu’nda dün “Bilim Şenliği ve Fetih” konulu bir program düzenlendi. Programda kürsüye bir imam çıkarak Kuran-ı Kerim okudu. Bazı veliler tepki göstererek okul bahçesinden ayrıldı.

İstanbul Şirinevler’de bulunan Şair Zihni Ortaokulu’nda dün Bilim Şenliği ve Fetih konulu etkinlik düzenlendi.

Etkinlik kapsamında bir de kermes düzenlendi. Program devam ederken imam kürsüye çıkarak Kuran-ı Kerim okumaya başladı. Bu durum bazı öğretmen ve velileri düşünmeye sevk ederken, bazı veliler okul bahçesinden ayrıldı.

“Din kültürü hocalarımızla birlikte çalışıyorlar”

Halk TV’den Yurdagül Uygun’un haberine göre okul müdürünün Kuran-ı Kerim öğretimi, ‘Çevreme duyarlıyım, değerlerimin arkasındayım’proje kapsamında olduğunu belirterek, ‘Bu proje resmi izinle onaylanmıştır. O kadar büyük bir şey değil’söz konusu.

Kuran okuyan kişinin imam olduğunu ve okullarına atandığını belirten okul müdürü, şunları söyledi: “Bu imamlar bizim din kültürü hocalarımızla birlikte çalışıyor. İmamın okuduğu şey bir ayetti. Birkaç öğretmen arkadaşım bu durumdan rahatsız olmuş olabilir ama yanıma gelip soranlara durumu anlattım. Bu programı düzenlerken ne aşırıya kaçılmalı ne de geri kalınmalıdır. İşte amacımız; Öğrenciye vatan sevgisi, bayrak sevgisi kazandırın”ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu