Teknoloji

Starfield Çıkış Tarihi Sürpriz Bir Fragmanla Açıklandı

Ocak ayında düzenlenen Developer_Direct’in ardından Starfield için özel bir sunum beklerken Bethesda bize büyük bir sürpriz yaptı. Yayınlanan yeni fragman ile Starfield çıkış tarihi duyuru yaptı. Peki uzay temalı oyun ne zaman çıkacak? Detaylar burada.

The Elder Scrolls VI ile birlikte E3 2018’de duyurulan Starfield, PC ve Xbox Series için geliştiriliyor. Başlangıçta 11 Kasım 2022’de çıkması beklenen oyun, Redfall ile eş zamanlı olarak bu yıla ertelendi. Son olarak Xbox & Bethesda Showcase 2022 sırasında kapsamlı bir oynanış görüntüleri izledikten sonra kısa süre sonra derin bir sessizliğe gömülen Starfield için Bethesda ve Microsoft tarafından özel bir sunum bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan fragman ile hem oyunun çıkış tarihi hem de beklenenler açıklandı. Starfield Doğrudansunum tarihi belli oldu.

Starfield Çıkış Tarihi Açıklandı

Youtube dışındaki sosyal medya mecralarında yayınlanan fragmanda da görebileceğiniz gibi Starfield Direct 11 Haziran 2023 tarihinde yapılacak. İlk günden itibaren Game Pass hizmetine de gelecek olan oyunun çıkış tarihi ise 2023 olarak açıklandı. 6 Eylül 2023olarak belirlenmiştir.

Fragmanda sinematik sahneler de görürken, oyun yönetmeni Todd Howard da kamera karşısına geçti. Howard, oyunun boyutuyla ilgili şaşkınlığını dile getirirken, arka plandaki oynanış sahneleri de dikkatlerden kaçmıyor. Hiç şüphe yok ki, Starfield Direct sırasında bu görüntüleri daha çok göreceğiz.

Starfield Hakkında

2330 yılında geçen uzay temalı rol yapma oyununun hikayesi aslında yirmi yıl öncesine dayanıyor. İki büyük kümenin, Birleşik Koloniler ve Freestar Collective’in ortasında bir savaş yaşanıyor. Bıçak sırtında istikrar olması durumunda zorunlu ateşkese karar verilir. Bu nedenle, savaşın patlak vermesi için küçük bir kıvılcım arayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu