Haber

Türkiye Hentbol Federasyonu Anıtkabir’i ziyaret etti

Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Başkanı Uğur Kılıç, yönetim kurulu üyeleri, federasyon çalışanları, kulüp yöneticileri, teknik ekip ve oyuncular, THF’nin 48’inci yıl etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’i ziyaret etti.

THF üyeleri Atatürk’e saygılarını sunarak Anıtkabir’de tören düzenledi. Federasyon Başkanı Uğur Kılıç, yönetim kurulu üyeleri, yönetici ve çalışanlar, hentbol kulübü yöneticileri, teknik ekip ve oyuncuların katıldığı törene; Başkan Kılıç’ın Atatürk’ün mozolesine çelenk koyması ve saygı duruşunda bulunmasıyla başladı. Hentbol heyeti, Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirirken, Misak-ı Milli Kulesi’ni de ziyaret etti. THF Lideri Uğur Kılıç, Anıtkabir Özel Defteri’nde şunları yazdı:

“Yüce Atatürk, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılının başladığı 2024 yılında, Türkiye Hentbol Federasyonumuzun kuruluşunun 48. yıl dönümünü kutluyoruz. Sizlerin spor vizyonunuzdan aldığımız ilhamla hentbolumuzda büyük atılımlar gerçekleştiriyoruz, çocuklara ve gençlere yatırım yaparak sporcu sayımızı ve uluslararası başarılarımızı hızla arttırıyoruz.Sporu sadece vücudunuzla seviyorsunuz.Yetenek üstünlüğü değil algı,zekadan oluşan bir kavram olarak tanımladınız. ve ahlakı bir medeniyet göstergesi olarak gördük. Zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirirken, bize miras olarak bıraktığınız profesyonellik unsurunu da asla unutmuyoruz. Biliyoruz ki milletimiz her maçta arkamızda, şerefimizdir. “Türkiye Hentbol Federasyonu’nun sporcuları ve spor elçileri ülkemizin dört bir yanına yayılırken, biz de Cumhuriyetimizin değerleriyle ve unsurlarınızın rehberliğinde ilerlemeye devam edeceğiz. Daima yoldayız, daima izindeyiz. Her zaman yanındayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu