Haber

Nijerya Devlet Başkanı süresiz grevi gereksiz ve şantaj olarak nitelendirdi

Nijerya Başkanlığı, Nijerya İşçi Konfederasyonu (NLC) ve Sendikalar Kongresi’nin (TUC) ülke çapındaki süresiz grevinin “haksız” olduğunu ve hükümete şantaj yapma girişimi olduğunu kaydetti.

Devlet Lideri Bola Ahmed Tinubu’nun Bilgi ve Strateji Özel Danışmanı Bayo Onanuga, yaptığı yazılı açıklamada, Ulusal Sanayi Mahkemesi’nin kısıtlama kararına rağmen sendikaların greve devam etmesinden duyduğu üzüntüyü dile getirdi.

NLC ve TUC’nin aldığı grev kararının açıkça “haksız” olduğunu vurgulayan Onanuga, bunun NLC liderliği tarafından hükümete şantaj yapma girişimi olduğunu kaydetti.

Onanuga, NLC Lideri Joe Ajaero’nun bireysel bir sorun nedeniyle ülkede yaşayan 200 milyondan fazla insanı neden cezalandırmaya karar verdiğini hâlâ anlamadıklarını vurguladı.

Ülke genelinde “süresiz grev” başlatıldı

NLC Lideri Ajaero, 1 Kasım’da ülkenin Imo eyaletinde personel sendikalarının düzenlediği protesto sırasında bir grup tarafından saldırıya uğradı.

Saldırıda yaralanan Ajaero için adaletin sağlanması için gerekli süreçlerin yürütülmediği gerekçesiyle sendikalar, bugün itibarıyla ülke genelinde “süresiz grev” başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu